Jak zainwestować w panele słoneczne - ważne zmiany - O fotowoltaice

fotowoltaika legnica

Energia odnawialna XXI wieku

Świat idzie do przodu, szukamy rozwiązań otrzymywania energii pochodzącej z natury. Bardzo popularnym na to sposobem ostatnimi czasy jest fotowoltaika. Panele fotowoltaiczne mają za zadanie produkować energię elektryczną ze słońca. Pr

Jak zainwestować w panele słoneczne - ważne zmiany - O fotowoltaice fotowoltaika legnica
odukcja energii odbywa się tylko wtedy kiedy na ogniwo fotowoltaiczne pada światło słoneczne. Zatem produkcja prądu jest niejednokrotnie uzależniona np. od pory roku, w zimę słońca mamy mniej.
Bardzo często panele fotowoltaiczne mylone są z kolektorami słonecznymi. Kolektory słoneczne służą do produkcji ciepłej wody, czasem do ogrzewania pomieszczeń a panele słoneczne do produkcji prądu w naszych gniazdkach. W przypadku kolektorów również bardzo dużo zależy od ilości słońca jakie do nich dociera. W jednym i drugim przypadku ilość prądu i ciepła jest również uzależniona od tego ile paneli/kolektorów mamy zamontowanych na dachu. Energia odnawialna jest idealnym sposobem aby odciążyć troszkę naszą planetę. Zasoby z których powstaje odnawiają się bardzo szybko, dzięki temu nie dochodzi do powstawania deficytu.


W interesie obywateli i środowiska naturalnego.

Energia odnawialna, to przyszłość. Dostrzegła to nie tylko Unia Europejska mocno akcentując potrzebę odejścia od węgla, jako paliwa wytwarzającego energię elektryczną, ale i polski rząd. Najpierw było powołanie do życia ministerstwa klimatu i środowiska. Później rozpoczęto rozmowy - w tym z górniczymi związkami zawodowymi - w sprawie odejścia Polski od wydobycia węgla kamiennego. A teraz decyzja o stworzeniu stanowiska specjalnego pełnomocnika do spraw Odnawialnych Źródeł Energii, koordynującego różne programy wsparcia dla osób, które budują na przykład kolektory słoneczne. Spore dofinansowanie na takie instalacje jest doskonałą zachętą do działania. Akcje informacyjne dowodzące, że fotowoltaika jest najlepszym rozwiązaniem dla pozyskiwania dodatkowej energii, już odnoszą sukcesy. Udział energii odnawialnej w bilansie polskiego systemu energetycznego jest coraz większy i już przekroczył 10 procent. A dodatkowo zapowiedzi budowy m.in. na Bałtyku farm elektrowni wiatrowych, niebawem sprawi, że ten udział będzie bardzo szybko rósł. W interesie obywateli i środowiska naturalnego.


Najlepszym tego przykładem może być fotowoltaika

Choć od lat w mediach mówi się coraz więcej o odnawialnych źródłach energii, to wciąż istnieje bardzo wiele osób, które tak naprawdę nie rozumieją, czym jest energia odnawialna. W dużym skrócie, jest to energia, którą możemy pozyskiwać z wiatru, słońca, wody, ale też mówimy tutaj o energii geotermalnej czy energii biomasy. Te ostatnie pojęcia prawdopodobnie nie powiedzą wiele osobie, która nie jest zorientowana w temacie, jednak już energia słoneczna - owszem. To bowiem jeden z wiodących rodzajów energii odnawialnej, którą miliony ludzi wykorzystują już teraz, na co dzień. Najlepszym tego przykładem może być fotowoltaika. Pozyskiwanie energii słonecznej do ogrzewania i oświetlania gospodarstwa domowego jest niezwykle rozpowszechnione na całym świecie, w Polsce również. Kolektory słoneczne cieszą się naprawdę dużą popularnością i wcale nie tak trudno jest je dostrzec, jeśli tylko przyjrzymy się dokładniej polskiemu krajobrazowi - chociażby podczas następnej wycieczki po najbliższej okolicy.


Wraz z postępującym wyczerpywaniem się tych

Wielu ludzi zadaje sobie pytanie, ponieważ wciąż tego nie wie lub nie rozumie: czym jest energia odnawialna? Otóż taka energia to nic innego, jak źródło energii, które jest zrównoważone i określane jako ekologiczne, a to ze względu na swój przyjazny dla natury charakter. Odnawialne źródła energii wytwarzają znacznie mniej CO2 w porównaniu z dobrze nam znanymi paliwami kopalnymi jak węgiel, gaz ziemny czy ropa, przez co ich negatywny wpływ na środowisko jest bardzo niski. Wraz z postępującym wyczerpywaniem się tych tradycyjnych źródeł energii, znacząco wzrasta znaczenie odnawialnych źródeł energii. Ekolodzy bardzo się z tego cieszą, a na całym świecie rośnie świadomość społeczna w tym temacie. Ludzi coraz częściej interesuje np. fotowoltaika - na Zachodzie, ale także i w Polsce, rokrocznie zwiększa się liczba osób, które decydują się na kolektory słoneczne. Ta tendencja musi cieszyć, bowiem dzięki takiemu podejściu i działaniom pomagamy planecie, na której żyjemy, czyli de facto samym sobie.